„Jesienne cudaki” – konkurs plastyczny połączony z zajęciami pokazowymi dla rodziców

  Różnorodność barw  i kształtów, jakie można podziwiać w przyrodzie jesienią pobudzają fantazję, inspirują do działania i  tworzenia. Dlatego też w naszym  przedszkolu  dnia 22 października odbył się  konkurs plastyczny już po raz drugi ph.„Jesienne cudaki”, tym razem dedykowany dla obu grup przedszkolnych.

  Maluszki w tym dniu przybyły  wraz z rodzicami  na zajęcia pokazowe o tematyce „Jesienna pogoda”, podczas których zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi: Rodzicami i Panem Dyrektorem pierwsze swoje umiejętności nabyte w przedszkolu. Dzieci podczas zajęć wcieliły się również w rolę prezenterów pogody.

  W drugiej części  odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których przedszkolaki wraz z rodzicami wyczarowały zabawne i  niesamowite „cudaki” z jesiennych darów przyrody znalezionych w sadzie, ogrodzie lub w lesie.

  Dzieci  z  grupy  sześciolatków,  jak  przystało  na  starszaków,  podjęły  się  samodzielnego  wykonania  prac          z przygotowanych wcześniej i zaprojektowanych w domu materiałów, co było nie lada wyzwaniem, gdyż wymagało ogromnego zaangażowania nie tylko wyobraźni, ale też zręczności i precyzji. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i sprawnością rąk, co zaowocowało przepięknymi „Stworkami”.

  Wystawa prac plastycznych wzbudziła podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających, a twórcom dostarczyła wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Z tego też powodu jury, w skład którego weszły Panie nauczycielki: plastyki, nauczania zintegrowanego oraz zajęć świetlicowych – stanęło przed ogromnym wyzwaniem wyłonienia zwycięzców.

 Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę głównie następujące kryteria: inwencję twórczą, zastosowanie różnorodnych materiałów, estetykę i oryginalność prac.

Wyróżnienia otrzymali:

W grupie dzieci 3,4,5 –letnich:

  • Jeremiasz Gawęcki wraz z Mamą za pracę „Cukiniowy bolid”
  • Anna Pater wraz z Mamą za pracę „Teklusia”
  • Tymoteusz Kotarba wraz z mamą za pracę „Tirex”
  • Wojciech Wach wraz z Mamą za pracę „Fafusie”

W grupie dzieci 6 –letnich:

  • Emilka Tekiela za pracę „Żółwinka”
  • Aleksandra Cieśla za pracę „Jesienna Lala”
  • Wojciech Wiśniowski za pracę „Zajęczyca”

     Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a laureatom serdecznie gratulujemy zwycięstwa i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasze przedszkole.
                                                                                                                     Oprac. Anna Stanuszek