W jesiennej spiżarni Maluszków

„Malowała Jesień w sadzie wszystkie liście,
na brązowo, na  czerwono, żółto i złociście….”

    Jesień to czas kolorów, otoczenie mieni się złotem, czerwienią, brązem i odcieniami żółci.  U Maluszków jesień zagościła na dobre w kąciku przyrodniczym, gdzie leniwie wylegują się dorodne dynie, soczyste owoce i warzywa
w całej palecie smaków i kolorów.

  Chcąc zatrzymać pachnący, kolorowy czas przedszkolaki postanowiły zamknąć smakołyki za szkłem przejrzystych słoiczków, by cieszyć nimi oko przez długi czas. Tematyka pierwszego tygodnia października przybliżyła dzieciom, jak ważne  jest spożywanie owoców i warzyw,  zwłaszcza tych zgromadzonych w przydomowych spiżarniach. Dzieci poznały również składniki, czynności, oraz cały proces pasteryzacji niezbędny do wykonania jesiennych zapasów.

   Przedszkolaki  z  zaangażowaniem  i  pieczołowitością  podjęły  trud  przygotowania  przetworów  owocowych        a wykonana praca wywołała  rumieńce na twarzach dzieci niczym na czerwonym jabłuszku malowanym jesiennym słońcem.
                                                                                                                                 Opr. Iwona Radecka