Kwiatowa majówka w Złotej

     8 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej kolejny raz miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 18 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka Kwiatowa”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki – oprócz SOSW w Złotej byli również: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy” oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.
  Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od części artystycznej, podczas której wystąpili kolejno: dzieci z zespołu „Piętrzaki z gestem” działającego w SOSW w Złotej,  dziewczyny z koła tanecznego „Pląs” - SOSW w Złotej, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej, uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej oraz uczniowie naszej szkoły działający przy Świetlicy wiejskiej w Lewniowej. Przedstawienie „Świat smerfów” wyreżyserowane przez panią Bogumiłę Sacha zachwyciło wszystkich zebranych i wywołało aplauz publiczności.
  Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – smaczny bigos, wyśmienite kiełbaski z grilla i ciasto. Nie lada atrakcją była wata cukrowa, po którą ustawiła się długa kolejka. Ostatnim punktem Programu Majówki były gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz zabawa taneczna. Tegoroczna Majówka była jak zwykle udana. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
                                                                                                                         Opracowała Marta Mikołajek