Dla Mamy i Taty

„Droga mamo, drogi tatku
Mamy dla was dziś po kwiatku
Dla was dzisiaj te występy
Choć nam trema depcze pięty”

   Tak jak obiecywał mały Jaś, były kwiatki, wierszyki, tańce i piosenki. Tylko tremy zabrakło, bo nasze dzieci to prawdziwi artyści i na scenie czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie.
     Dzień  ten - 27 maja w szkole w Lewniowej dedykowany był wszystkim Mamusiom  i Tatusiom. Motylki i Biedronki pokazały to, w czym są najlepsi. Zamienili scenę w roztańczoną i rozśpiewaną łąkę. Dzieci z klas starszych swoją miłość do rodziców zamknęły w strofach wierszy i melodiach piosenek. A co się działo na widowni? Nie ma nic dziwnego w tym, że niejedna mama ukradkiem ocierała łzę, wszak mamy znane są z tego, że często płaczą, nawet kiedy wszystko się udaje. Kiedy jednak z pozoru twardemu jak głaz tacie szklą się oczy i broda zaczyna nerwowo skakać, znak to, że wzruszenie wzięło górę a cała prawda o tym, iż prawdziwy facet nie płacze staje się mitem. Czy jednak można pozostać obojętnym, gdy ukochana córeczka publicznie ogłasza, że tatę kocha najbardziej na świecie?
     Dla emocjonalnej równowagi na scenie pojawiły się również pełne humoru akcenty a nawet przeboje słynnych polskich wykonawców dedykowane rodzicom.
   Po skończonych występach zaproszeni goście zostali obdarowani przez swoje dzieci upominkami, czemu towarzyszyły uściski i buziaki. Po odśpiewaniu głośnego 100 lat Dyrektor w imieniu Rady Rodziców zaprosił Mamy wraz Tatusiami na kawę i ciacho.
    To był wyjątkowy dzień, przystrojony słowami miłości i wdzięczności. Dzień, w którym mama staje się królową, tata królem a bajka nosi tytuł „Cudownych rodziców mam” .
                                                                                                                          Opracowała: K. Konicz