„Pszczółka Maja”

Czy o przyrodę warto dbać? Czy w świecie przyrody też możemy spotkać dzieci? Czy świat owadów może być ciekawy? Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli najmłodsi wychowankowie naszego przedszkola podczas spektaklu pt. ”Pszczółka Maja” wystawionego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia 20 marca 2019 r. w Centrum Bibliotecznym w Brzesku.
    Maluchy  zapoznały  się  z  ciekawą  historią  bohaterki - Pszczółki Mai,  która  swoją  bohaterską  postawą  odwagi i koleżeństwa dała doskonały wzór postępowania w codziennym życiu.
    Obejrzana sztuka uwrażliwiła dzieci na piękno przyrody, wzmocniła świadomość ekologiczną  i nauczyła szacunku dla każdego, nawet najmniejszego stworzenia.

Oprac. Iwona Radecka