Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

       Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej „małej rodzinie” przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii  tj.  21.12.2018r. w całym naszym przedszkolu od rana panowała radosna i ożywiona atmosfera.

      Tego dnia dzieci wyjątkowo chętnie pomagały  w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesełka, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie wszyscy zebraliśmy się na sali  gimnastycznej aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez starszych kolegów. Bożonarodzeniowy występ, świąteczne dekorację i wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

     Po zakończonym występie wróciliśmy do sal, gdzie w towarzystwie rodziców łamaliśmy się  opłatkiem, składając sobie  najszczersze  życzenia.  Zasiadając  do  odświętnie  nakrytego  stołu,  dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały powagę tego dnia.

Opracowała: Iwona Radecka