„Bajka o szczęściu”

„Kwiaty nie zakwitną bez ciepłego słońca,
a ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni.”
P. Bosmans

      W poniedziałkowy poranek - 17 grudnia nasze przedszkole  odwiedził Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Bajka o szczęściu”.
     Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem śledzili losy Dziadka, który w zamian za rzeczy materialne oddaje podstępnemu handlarzowi swoich wiernych przyjaciół: Myszkę, Świnkę i Kogucika. Bardzo szybko jednak gospodarz dochodzi do wniosku, że świecidełka i zabawki nie mogą zastąpić najbliższych i wyrusza w daleką podroż w ich poszukiwaniu. Po wielu dniach odnajduje bardzo nieszczęśliwe i stęsknione zwierzęta w cyrku,
i postanawia na nowo zaskarbić sobie ich przyjaźń i zaufanie.
     Głęboka  treść,  piękna  scenografia,  kukiełki  oraz  muzyka  sprawiły, że  przenieśliśmy  się  w  baśniową  krainę i z niecierpliwością czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie. Zapamiętajmy jednak ponadczasowy morał płynący
z  bajki, który  uczy  nas,  że  przedmioty  choćby  najpiękniejsze  szczęścia  nie  dają  a największym jego źródłem jest przyjaźń i miłość bliskich.

Opracowała: Iwona Radecka