Spotkanie z Ewą Stadtmüller

15 marca zostaliśmy zaproszeni do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej na spotkanie z krakowską pisarką, autorką wielu książek i tekstów piosenek dla dzieci Ewą Stadtmüller. Wcześniej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ph. „Ewa Stadtmüller dzieciom” zorganizowanym przez ten Ośrodek. Przygotowując się do tego konkursu, dzieci przeczytały wiele wierszy tej poetki i do wybranych wykonały piękne ilustracje wykorzystując różnorodne techniki. Był to konkurs międzyszkolny, na który wpłynęło mnóstwo prac. Po przybyciu na miejsce mogliśmy je podziwiać, gdyż wyeksponowane były w różnych miejscach sali, gdzie za chwilę miała odbyć się prezentacja wierszy przygotowana przez wychowanków Ośrodka.

Spotkanie miało charakter integracyjny i przebiegało w bardzo miłej, ciepłej, niemalże rodzinnej atmosferze. Nasi uczniowie wspólnie z uczniami innych szkół z terenu gminy Czchów gromko oklaskiwali występy młodzieży, która włożyła wiele trudu, by przygotować kostiumy, rekwizyty, nauczyć się tekstu wierszy na pamięć i niejednokrotnie pokonać tremę występując przed licznie zgromadzoną publicznością.

Honorowym gościem oczywiście była Ewa Stadtmüller, która uważnie i z wielką radością obserwowała popisy recytatorskie. Po występach, gratulowała umiejętności aktorskich deklamującym wiersze i umiejętności plastycznych wykonawcom prac. Następnie opowiedziała skąd bierze pomysły „na wiersze”, układała rymowanki z dziećmi, a nawet śpiewała. Na zakończenie, Pani Bożena Barwiołek dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej podziękowała gościom za przybycie i udział w konkursie oraz wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe, w których  Ewa Stadtmüller chętnie wpisywała dedykacje. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Są to zdobywcy I miejsca:

Julia Wiśniowska kl. IIb

Sergiusz Gawęcki kl. III

Paweł Gnela kl. III

Magdalena Gagatek kl. IV

Ponadto II miejsce zajęły: Aleksandra Musiał kl. III i Natalia Pławecka kl. IV. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy  uczniom  zdobytych miejsc i wyróżnień!

Opr. Teresa Nowak