Konkurs recytatorski „Zdrowe zęby mam, bo o nie dbam”

„Dbać o zęby zawsze trzeba - wie to każdy przedszkolaczek,

więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.

Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,

i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz.”

Dzieci z obu grup przedszkolnych zgłaszały chęć udziału w konkursie do dnia 28 października. Następnie losowo wybierały wierszyki do nauki w domu. Przed konkursem również poprzez losowanie ustalono kolejność recytacji, by dnia 26 listopada zaprezentować swoje umiejętności przed prawdziwą, dużą widownią, w której zasiedli Rodzice oraz koleżanki i koledzy z klasy II a  i z klasy III.

Dla niektórych dzieci był to sceniczny debiut. Dlatego też zrozumiałe było zdenerwowanie,  a zarazem podekscytowanie uczestników.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Oceny dokonywało JURY w składzie: pan Dyrektor – Zbigniew Stanuszek, pani Teresa Nowak – przewodnicząca, pani Teresa Waligóra oraz pani Katarzyna Konicz. oceniano wszystkich uczestników przyznając punkty od 0 do 3 w następujących kategoriach:

- tempo wypowiedzi,

- intonacja,

- pamięciowe opanowanie tekstu,

- ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych (grupa młodsza i starsza). Jako pierwsze swoje siły zaprezentowały Maluszki, zaraz po nich wystąpiły Starszaki.

Komisja po zakończonych prezentacjach udała się na burzliwą naradę. JURY miało niezmiernie trudne zadanie, gdyż poziom prezentacji większości dzieci był bardzo wyrównany. Z trudem wyodrębniono następujących zwycięzców:

Z grupy młodszej:

I miejsce – Marcelina Serafin

II miejsce – Zuzanna Mędrek

III miejsce – Laura Hołyst

Z grupy starszej:

I miejsce – Wiktoria Malinowska

II miejsce – Anna Ząbkowska, Julia Wach

III miejsce – Oliwia Kołodziejczak

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek z rąk Dyrektora, a nagrody i dyplomy dla laureatów wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy !!!

Opracowała: Sylwia Marecik