Kanapkowy zawrót głowy u MALUSZKÓW

Pomidora też dołożę
I posolę i po pieprze
Żeby wszystko było lepsze
Już nie powiem ani słowa
Bo kanapka jest gotowa!”

W związku z aktualnie omawianą tematyką o samodzielności 21 października 2015r.  temat dnia brzmiał; „Jesteśmy samodzielni w kuchni”. Z tego też powodu grupa Motylków podjęła wyzwanie samodzielnego przyrządzenia zdrowych i kolorowych kanapek.

Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat zdrowego żywienia oraz różnymi zabawami dotyczącymi prac kuchennych, a następnie Maluchy przygotowały się do jakże ciekawej dla nich pracy.

Najpierw każdy przedszkolak założył fartuszek, następnie wszyscy umyli dokładnie rączki (bo przecież higiena jest najważniejsza) i dopiero potem wszyscy zabrali się do wykonania dzisiejszego zadania. Maluszki przygotowały swoje stanowisko pracy – deski do krojenia, nożyk oraz masę produktów, wśród których oczywiście nie zabrakło warzyw – bo każdy przedszkolak wie, że zawierają one mnóstwo witamin!

Dzieci z radością rozpoczęły działania i już po kilku chwilach można było zaobserwować nie tylko samodzielność dzieci, ale także znakomite efekty ich pracy. Każdy był bardzo zaangażowany – w trakcie pracy dzieci podjadały to, co stworzyły – trudno było im się oprzeć własnoręcznie zrobionym kanapkom.

Po wykonaniu kanapek dzieci szybciutko uprzątnęły swoje stanowiska pracy i wreszcie przyszedł czas na upragnioną degustację. W „towarzystwie” codziennej herbatki z uśmiechem na twarzach oraz dumą z samodzielnej pracy dzieci delektowały się swoimi kanapkami.

Maluszki nie zapomniały także o swoich starszych kolegach z „zerówki” – postanowiły podzielić się z nimi swoim „wytworem”. Przedstawiciele młodszej grupy wręczyli na ręce pani Ani prezent z nadzieją, że ich kanapki będą smakowały starszakom.

Swoją dzisiejszą pracą Maluszki udowodniły jak świetnie potrafią poradzić sobie w przygotowywaniu posiłku, czego dowodem są załączone zdjęcia.

Dlatego też Drodzy Rodzice! Pozwólcie wykazać się samodzielnością swoim pociechom także w domu, na pewno zaprocentuje to w przyszłości.

Opracowała:

Sylwia Marecik