„Na chodniku przystań bokiem,
Popatrz w lewo bystrym okiem,
Skieruj w prawo wzrok sokoli,
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.”

W związku z omawianą tematyką dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  ważnym wydarzeniem dla wszystkich przedszkolaków była wizyta Pana Policjanta – taty Adasia, która odbyła się dnia 21 września. Tematem numer jeden było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się pieszych na drodze. Dzieci miały okazję przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię w zabawie -  z udziałem naszego  Gościa.

Przypomniały sobie również znaczenie niektórych znaków drogowych oraz  numery alarmowe na policję, straż, pogotowie, jak również ogólny numer ratunkowy 112, czego uczyły się  podczas wcześniejszych zajęć. Pan Policjant doceniał wiedzę przedszkolaków w tym zakresie i prosił, by przypominali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa też swoim rodzicom. Przypomniał również o potrzebie noszenia elementów odblaskowych na ubraniach i obuwiu. Każde dziecko otrzymało w prezencie  opaski odblaskowe, by mogły ich używać na co dzień zwłaszcza w jesienne szare dni. Największym jednak zainteresowaniem wśród maluchów cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Wiele radości sprawiło dzieciom zakładanie  czapki policjanta, trzymanie gwizdka,  lizaka, pałki, a zwłaszcza kajdanków.

Pogadanka przeplatana była wesołymi zabawami zaaranżowanymi przez Panią Kasię - w policjantów i złodziei, z wykorzystaniem  kolorowej chusty. Czas spędzony na nauce i zabawie szybko upłynął. Na zakończenie dzieci przewędrowały przez kolorowy tunel, gdzie czekał Pan Policjant ze słodką niespodzianką. Przedszkolaki pięknie  podziękowały Gościowi za przybycie wręczając i Jemu  pamiątkowy upominek.

Dyrektor  wraz z Nauczycielkami Przedszkola składają Państwu Katarzynie Gnela i Piotrowi Gnela serdeczne podziękowania za zorganizowanie dla dzieci  tego ciekawego i pouczającego  spotkania.

Opr. A. Stanuszek