Dominacja sportowa w biegach

 28.09.2015r.       

Już po raz trzeci szkoła w Lewniowej jest organizatorem mistrzostw gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Tegoroczne zawody odbyły się, można powiedzieć, pod dyktando reprezentantów naszej szkoły. W pierwszym biegu, dziewczynki z klasy 4 zdobyły 2 medale: złoty- Wiktoria Dominik i srebrny -Magdalena Gagatek. O krok od medalu była Amelka Dzięgiel, która zajęła 4 miejsce. Sukces Madzi i Amelki jest tym większy, że są one rocznikowo młodsze od swoich rywalek.

W kolejnym biegu doskonale zaprezentowały się dziewczęta z klasy V. W tym biegu Karolina Niedziocha zdobyła brązowy medal.

Bieg dziewcząt z klasy VI, to kolejny popis naszych zawodniczek. Kamila Adamik zajmuje I miejsce, a Madzia Wąs II miejsce.

Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy z klasy IV. I tu znowu nasi uczniowie wykazali się niezwykle ambitną postawą i wytrzymałością. Wśród 6 najlepszych zawodników znalazło się 3 naszych. Szymon Wąs zdobył złoty medal, a Kacper Adamik zajął 6 miejsce.

W biegu chłopców klas V Kuba Konstanty zdobył srebrny medal, a kwalifikacje do zawodów powiatowych zdobył także Łukasz Żak, zajmując VI miejsce.

W ostatnim biegu szóstoklasistów nie mieliśmy swoich faworytów, ale miłą niespodziankę sprawił nam Norbert Dominik, który zdobył brązowy medal.

Na wysokości zadania stanęła również nasza gimnazjalistka - Kasia Serafin( złota medalistka), dla której zawody gminne, w których wystartowała 24.09. były rozgrzewką przed powiatem i miejmy nadzieję, że przed dobrym występem w województwie.

Łącznie reprezentacja naszej szkoły zdobyła 9 medali, w tym : 4 złote , 3 srebrne, 2 brązowe.  

Więcej: tutaj

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Opiekun

Zbigniew Stanuszek