Jak karnawał – to zabawa!

„Jak karnawał to karnawał, muzyka nam gra,

mkną po sali barwne pary, starsi biją brawa,

jak karnawał to karnawał – wesoła zabawa!”

Aby tradycji stało się zadość, dnia 15 stycznia w naszym Zespole odbył się coroczny bal karnawałowy. Przedszkolaki i uczniowie, przybyli do szkoły w radosnych nastrojach,  przebrani w różnorodne fantazyjne stroje. Już od samego rana sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi barwnym korowodem najmłodszych uczestników balu: dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-II. W tym wyjątkowym dniu również  panie Wychowawczynie dały upust swojej wyobraźni i dziecięcej fantazji, zamieniając się bodaj na chwilę, w bajkowe postacie  -  nie mogły przecież być gorsze od swoich wychowanków. Atrakcyjną zabawę w gorących rytmach zapewnił  zaprzyjaźniony z nami  zespół  złożony z mam: pani Kasi, pani Kingi oraz Dziadka Benka, którzy tym razem wprowadzili nas w klimaty Dzikiego Zachodu, wcielając się w role kowbojów i piratów. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych pląsów, zabaw z użyciem chusty animacyjnej,  bitwy na śnieżki oraz  eksplozji kolorowych piłeczek i mydlanych baniek.

Jak zawsze nasze kochane mamusie zadbały o pyszny obiadek, napoje i słodkości, które uzupełniały  energię zmęczonych zabawą przedszkolaków.

Bal karnawałowy to również dla naszych maluchów świetna okazja do integracji  zarówno ze starszymi uczniami naszej szkoły, jak i  z niepełnosprawnymi kolegami i koleżankami z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej, którzy co roku są gośćmi tejże imprezy.

A jak wspaniale wszyscy  się bawili, wystarczy popatrzeć - nic dodać, nic ująć…

Opr. A. Stanuszek

Składam serdeczne podziękowania Paniom: Katarzynie Gnela i  Kindze Gawęckiej oraz Panu Benedyktowi Szczepańskiemu   za  prowadzenie zabawy  i dostarczenie  wspaniałych muzycznych wrażeń, zaś Rodzicom za przygotowanie pysznego posiłku dla dzieci.

Dyrektor Z.Stanuszek