Wycieczka do „magicznej krainy”

Przedszkolaki podobnie, jak ich starsi koledzy i koleżanki z klas I – III, dnia 6 listopada wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Brzeska.

Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Alicja w zaczarowanej krainie” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji. Przedstawienie to, wystawione na scenie Regionalnego Centrum Kultury, przeniosło widzów w fantastyczny baśniowy świat niezwykłych zdarzeń, które dzieją się dzięki bogatej wyobraźni bohaterki. Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i żywe reakcje wśród najmłodszej  publiczności. Dzieci  z zapałem podpowiadały Alicji, jak może zdobyć  kluczyk do magicznej krainy  lub też którą drogą  pójść, by dotrzeć do zamku złej królowej.  Po licznych i niezwykłych przygodach - dziewczynka  budzi się ze strasznego snu, i jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie.

Po przedstawieniu aktorzy zaprosili widzów na krótkie „warsztaty teatralne”, które zostały przeprowadzone w zdecydowanej większości przy współudziale wychowanków naszego przedszkola. Polegały one głównie na ćwiczeniach dykcji. Artyści uświadomili dzieciom, że takie ćwiczenia musi wykonywać każdy aktor  przed wyjściem na scenę, ale przydają się one każdemu, kto chce posiadać poprawną i ładną wymowę.

Kolejnym punktem wycieczki były zabawy ruchowe w równie wymarzonej, lecz na szczęście realnej i najprawdziwszej krainie „Lililandu”. Tu przedszkolaki mogły wszystkiego osobiście dotknąć, a co najważniejsze, dać wreszcie upust swojej niespożytej energii.

Przejazd autokarem był dla większości „Maluszków” pierwszym  takim   doświadczenie w życiu, co wzbudziło u nich nie tylko dodatkowe emocje, ale też z pewnością podniosło atrakcyjność wycieczki. Dlatego, dzień ten pełen wrażeń, na długo pozostanie naszym wychowankom w pamięci.

Opr. A. Stanuszek