As ortografii 2014

„Talent jest jak kawałek szlachetnego,

ale surowego metalu,

dopiero pilna praca go obrobi

i wartość mu wielką nadaje”

Stanisław Staszic

Bez wątpienia talentem i pilną pracą wykazali się uczestnicy tegorocznego Gminnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego w naszej szkole.

15 maja, do walki o tytuł „Asa ortografii” stanęło 15 zawodników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Gnojnik.

Pochmurny, deszczowy dzień  nie sprzyjał wysiłkowi umysłowemu, ale uczniowie klas III wcale nie przejmowali się taką pogodą. Pełni zapału, a przede wszystkim wiedzy przystąpili do zmagań konkursowych. Trzecioklasiści zmierzyli się z testem sprawdzającym  ich umiejętności, który zawierał 10 zadań na łączną sumę 100 punktów. Był on nie lada wyzwaniem dla młodych zawodników, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierał wiele pułapek ortograficznych.

Wszyscy zapewne wiemy, że bezbłędne pisanie jest trudną sztuką, szczególnie w okresie początkowej nauki, ale uczniowie wykazali się dużą czujnością i udowodnili, że naprawdę są mistrzami polskiej pisowni!

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac, wyłoniła zwycięzcę.
Miano „Asa ortografii” otrzymała reprezentantka PSP w Gosprzydowej - Gabriela Kozdrój, która uzyskała najwyższą ilość punktów (93,5), a tym samym I miejsce.

II miejsce, ilością 89 pkt zajęli ex aequo  Kamil Czchowski z PSP w Uszwi i Emilia Dubiel z PSP w Gosprzydowej.

III miejsce przypadło Sabrinie Kowalczyk z PSP w Uszwi, która zdobyła 86 pkt.

Na wyróżnienie zasługuje również uczennica naszej szkoły Karolina Niedziocha, której zabrakło tylko 0,5 pkt do III miejsca!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom!

Opr. Teresa Nowak