Z wizytą w Regionalnym Centrum Kultury

27  lutego  2014r. obie grupy przedszkolne: „Motylki” i „Biedronki’ wyruszyły autokarem do pobliskiego Regionalnego Centrum Kultury w Brzesku, by obejrzeć  przedstawienie pt.: "Bajka o kocie  w butach" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie.

"Kot w butach", jest jednym z najciekawszych tytułów baśniowej klasyki, znany chyba wszystkim. Baśń o mądrym  i  sprytnym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces. Lekkie, dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnęło sercami najmłodszych widzów, także  dzięki niesamowitym efektom specjalnym. Kot w butach, przekonuje, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż bezwzględna siła, czy podstępna moc. Któż nie chciałby się wcielić, choć na chwilę w postać kota, który nie tylko potrafi okpić  i ośmieszyć pyszałków, ale doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do pobliskiej sali zabaw „Lililand”, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas. W „krainie zabaw”, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść, bujaków  i różnorodnych zabawek, dzieci mogły wyszaleć się do woli. Pobyt w „Lililandzie” sprawił  naszym milusińskim wiele radości, zaspokajając ich naturalną potrzebę ruchu i rozwijając kontakt oraz dobre relacje koleżeńskie.

Opr. Iwona Mielec