Konkurs recytatorski

Rok 2013 to sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Jest to doskonała okazja, by zaznajomić naszych najmłodszych wychowanków z twórczością tego poety. Kto z nas nie pamięta pełnych ciepła i humoru utworów Tuwima jak chociażby:  „Okulary”, „Dwa Michały”, „Trudny rachunek”, „Dwa wiatry”, „Cuda i dziwy”,  tak można wymieniać bez końca. 28 listopada wszyscy przypomnieli sobie te utwory, bowiem w naszym przedszkolu odbył się przedszkolny konkurs recytatorski ph. „Dyzio Marzyciel”, którego celem było między innymi: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności dzieci i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Zgodnie z regulaminem, dzieci przygotowały swój repertuar, stroje i rekwizyty w domu, aby zaprezentować się podczas występu jak najlepiej. Zgromadzona publiczność oglądała  i słuchała małych artystów z zapartym tchem, a każdy uczestnik nagradzany był gromkimi brawami. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem  talentu recytatorskiego naszych milusińskich.

Występy naszych najmłodszych wychowanków oceniało bardzo wymagające jury, w skład którego weszły panie nauczycielki: Aldona Bach, Teresa Nowak, Marta Adamczyk, Anna Pabian. Komisja po zakończonych prezentacjach udała się na burzliwą naradę. Czas oczekiwania na werdykt umiliły nam piosenki i utwory z dziecięcego repertuaru. Po kilku chwilach przewodnicząca jury ogłosiła wyniki konkursu, który rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa młodsza:

I miejsce: Julia Wiśniowska i Daria Gawęcka

II miejsce: Amelia Konicz i Justyna Dominik

Grupa starsza:

I miejsce: Klaudia Niedziocha

II miejsce: Julia Okaz

III miejsce: Milena Zelek i Karolina Kopeć

Wszyscy otrzymali słodki upominek a nagrody dla laureatów wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy!!!

Ale to jeszcze nie koniec wrażeń przeznaczonych na  ten dzień.  Po  konkursie recytatorskim wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby poczuć chodź na chwilę klimat andrzejkowej zabawy, podczas której  nie zabrakło tradycyjnego  ustawiania bucików,  ani kręcenia kolorową butelką.  Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy staropolskich piosenkach z repertuaru dziecięcego: „Chusteczka”, „Kaczuszki” i „Stary niedźwiedź”.

Dzieci doskonale bawiły się z kolorowymi balonami, które towarzyszyły im przez całą zabawę. Andrzejkowe zabawy  dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Wesołe spotkanie zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem przygotowanym jak zwykle przez mamy.

Opr. Iwona Mielec