Wycieczka do Krakowa

Wtorek 11 czerwca 2013 r. był dla dzieci z obu grup przedszkolnych dniem pełnym radości i wrażeń. Maluszki i Starszaki udały sie bowiem na długo wyczekiwaną wycieczkę do krakowskiego ZOO. Pierwszym przystankiem było brzeskie Kino Planeta, gdzie obejrzeliśmy emocjonujący film pt. „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” w technologii 3D. Była to opowieść o przygodach budowlańca Tediego, któremu w  niezwykłych okolicznościach udało się spełnić wielkie marzenie: zostać cenionym archeologiem i zdobyć przyjaciół.

Po obejrzeniu filmu, pełni wrażeń udaliśmy się w dalszą drogę. Jadąc autokarem dzieci śpiewały piosenki, by odczarować ciemne, deszczowe chmury i zanim się obejrzeliśmy byliśmy już na miejscu. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu egzotycznych zwierząt. Uśmiechnięte, podekscytowane twarze rozglądały się na wszystkie strony. Dzieci chciały obejrzeć wszystkie zwierzęta, przekrzykiwały się w nazwach i opisach ich wyglądu. Najpierw w majestatycznej pozie powitał wszystkich jaguar. Po chwili przedszkolaki przekomarzały się z małpami, zebry tez nie pozostawały dłużne - bawiły się i radośnie przepychały. Groźne koty witały dzieci mruczeniem i natychmiast wychodziły na wybiegi. Największy popis swoich umiejętności dały foki, które prezentowały swoje wdzięki małym zwiedzającym. Na końcu odwiedziliśmy dwa słonie, które zachwycały i zadziwiły przedszkolaków swoimi dużymi rozmiarami. Mieliśmy również czas na zaspokojenie pragnienia, pochrupanie paluszków i zebranie sił na powrót do domu.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – nieustannie dzieliły się wrażeniami z wycieczki i głośno dokazywały.

Opr.: Iwona Mielec