Witaj Wiosenko

Choć za oknem jeszcze biało, 14 marca w naszym przedszkolu odbył się coroczny konkurs piosenki przedszkolnej, tym razem pod hasłem „Witaj Wiosenko Zielona Panienko”. Skierowany był do dzieci z obu grup przedszkolnych. Główną ideą konkursu jest rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci, odkrywanie talentów, rozwijanie zamiłowania do muzyki oraz doskonała, wspólna zabawa. W trudną role jury konkursowego wcielili się nauczyciele, pracownicy i rodzice dzieci z naszego przedszkola, którym muzyka nie jest obca.

W wiosennej scenografii i przepięknych, kolorowych strojach dzieci prezentowały wybraną przez siebie piosenkę o tematyce wiosennej. Od pierwszego występu można było zauważyć duży wkład pracy oraz ogromne  zaangażowanie wychowanków.

Wszyscy z uwagą i zainteresowaniem oglądali prezentacje, a po każdej z nich na sali rozbrzmiewały głośne brawa starszych kolegów i rodziców, którzy również przybyli, by wspierać i dodawać otuchy swoim pociechom. Wszystkie dzieci prezentowały bardzo wysoki i wyrównany  poziom wykonania, dlatego też po burzliwych obradach, przewodnicząca komisji konkursowej ogłosiła werdykt, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Werdykt brzmiał następująco:

I miejsce - Paweł Gnela („0”) w piosence pt. „Lubię wiosnę”

II miejsce - Sergiusz Gawęcki („0”) w piosence pt. „Pożegnanie zimy”

III miejsce - Magdalena Cecuga („0”) w piosence pt. „Maszeruje wiosna”

Jednocześnie komisja przyznała wyróżnienia następującym wykonawcom:

Milenie Zelek („P”) za wykonanie piosenki pt. „Słoneczko woła” oraz Radosławowi Klękowi („0”), który zaprezentował piosenkę pt. „Wiosenny bal”.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki, gorące brawa i gratulacje od organizatorów, Pana Dyrektora oraz rodziców.

Laureaci konkursu ponownie zaprezentowali swoje umiejętności podczas VI Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej w Uszwi, który odbył się 21 marca 2013r. Uczestnikami spotkania były dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy. Dzieci swoimi występami dostarczały wielu emocji zarówno Paniom wychowawczyniom, jak i przybyłym rodzicom.

VI Przegląd Piosenki Przedszkolnej został uwieńczony wręczeniem wszystkim śpiewakom dyplomów i nagród za piękne wykonania i znakomite kreacje sceniczne.

Coroczny przegląd jest doskonałą okazją do zaprezentowania zdolności i talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz integracji środowisk przedszkolnych.

Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok znowu wszyscy spotkamy się na kolejnym Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej.

Gorące podziękowania składamy Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola w Uszwi – Janinie Kolarz oraz Paniom - organizatorkom spotkania, za życzliwe przyjęcie nas i bardzo ciepłą, rodzinną atmosferę spotkania.

Opracowała: Iwona Mielec