Mikołaj w przedszkolu

"Jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

i każde dziecko prezent dostanie”

Na spotkanie z Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Dnia 6 grudnia, jak co roku, najmłodsi wychowankowie naszej szkoły od samego rana nasłuchiwali dźwięków mikołajowych dzwoneczków i odgłosów reniferowych kopytek. Tuż po śniadaniu w asyście swoich pomocników – aniołków przybył do nas długo wyczekiwany gość, dźwigając na plecach worek pełen prezentów.

Utrudzonemu, siwobrodemu Panu dzieci w części artystycznej zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane specjalnie dla Niego. Mikołaj, jak co roku okazał się być hojny i w swej szczodrości obdarował wszystkie dzieci bogatymi i atrakcyjnymi prezentami. Ale lewniowskie przedszkolaki nie pozostały dłużne Mikołajowi i również wręczyły mu upominek wraz z zaproszeniem na przyszły rok.

Na koniec Mikołaj życzył wszystkim zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój udzielił się nie tylko dzieciom, ale wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Zbigniewowi Sacha za podjęcie trudu roli Świętego Mikołaja, sprawiając ogromną radość naszym milusińskim.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty.

Choć może czasem przykro Świętemu,

że nikt prezentu nie daje jemu."

Opracowała: Iwona Mielec