Konkurs recytatorski „Jesienią, jesienią…”

Ostatnie dni listopada to doskonały czas, aby pożegnać królującą  długo jesień. W tym roku dzieci z naszego przedszkola pożegnały jesień wyjątkowo, dedykując jej wiersze podczas Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Jesienią jesienią…”. Do konkursu zostały zaproszone dzieci z obu grup przedszkolnych, które wspólnie z rodzicami przygotowywały swój występ w domu.

Celem konkursu było”

• rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • zainteresowanie dzieci poezją i pięknem jesieni,
  • zachęcenie do występów na scenie,
  • prezentacja umiejętności dzieci,
  • uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

W skład komisji konkursowej weszli:

• mgr Aldona Bach - przewodniczący komisji, polonista
  • mgr Marta Adamczyk - katecheta, bibliotekarz,
  • Pani Anna Rubacha - przedstawiciel Oddziałowej Rady Rodziców „0”
  • Pani Iwona Sowa - przedstawiciel Oddziałowej Rady Rodziców „P”

Dzieci prezentowały przygotowane wiersze w kolejności alfabetycznej w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza oraz grupa starsza. Już podczas pierwszej recytacji dało się zauważyć przepięknie przygotowane stroje oraz doskonale dobrane rekwizyty. Jury oceniało występy dzieci wg  następujących kryteriów:

• pamięciowe opanowanie tekstu,
  • odpowiednie tempo,
  • intonacja i wymowa,
  • ogólne wrażenie artystyczne.

Po zakończonych recytacjach, aby umilić czas oczekiwania na werdykt, „Starszaki”  i „Maluszki” zaprezentowały piosenki o tematyce jesiennej, których nauczyły się podczas zajęć. Po chwili relaksu Pani Aldona ogłosiła wyniki. Przedstawiają się następująco:

GRUPA STARSZA:

I miejsce – Monika Rybak

II miejsce – Sergiusz Gawęcki

III miejsce – Aleksandra Musiał

GRUPA MŁODSZA:

I miejsce – Milena Zelek

II miejsce – Klaudia Niedziocha oraz Oliwia Wiśniewska

III miejsce – Claudia Sacha oraz Julia Okaz

Wszystkie dzieci nagrodzone zostały słodką niespodzianką oraz gromkimi brawami publiczności.

Rodzicom i dzieciom gratulujemy i zachęcamy do codziennego obcowania z poezją dziecięcą.

Opracowała: Iwona Mielec