Wycieczka do teatru

13  dzień  listopada  chociaż  przywitał  nas  chłodem,  to  dla  uczniów  z klas  I - III  okazał  się  wyjątkowo  ciepły i radosny. Wszystko za sprawą długo oczekiwanego wyjazdu do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Kiedy przybyliśmy na miejsce, dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Nim rozległ się trzeci dzwonek, wszyscy zajęli już miejsca na sali. Za chwilę rozsunęła się kurtyna i widowni ukazała się owiana magią scena.

W strugach deszczu, między drzewami wędruje osierocona Mary Lennox z panią Medlock. Osierocona dziewczynka przybywa do Anglii i udaje się właśnie do swojego jedynego krewnego, wuja Archibalda ...

Tak zaczęła się sceniczna adaptacja klasyki literatury dziecięcej pt.  „Tajemniczy ogród”.  To  piękna  opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z przyrodą.

Wspaniała scenografia, efekty świetlne i dźwiękowe oraz znakomita gra aktorów wywarły na widzach niesamowite wrażenie. Owacjom nie było końca. Dzieci z naszej szkoły na stojąco dziękowały aktorom gromkimi brawami.

Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer po mieście. Idąc dzieliliśmy się wrażeniami, jakie wywarło na nas magiczne przedstawienie.

Niektórzy zrobili pamiątkowe zakupy...   i szczęśliwie wróciliśmy do Lewniowej.  „To  była  najlepsza  wycieczka  w  moim życiu” -  tak powiedziała Martynka z kl. I.

Opr. Teresa Nowak