Święto naszych mam

 

 

„Jak Ci dziękować mamo za Twą miłość...”

 

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Kwitną kwiaty, śpiewają ptaki, cały świat wydaje się jednym wielkim ogrodem. Nieprzypadkowo właśnie, w tym miesiącu jest dzień poświęcony najdroższej osobie na świecie – mamie.   W tym dniu, w sposób szczególny okazujemy jej miłość i wdzięczność.

Właśnie  dzisiaj  w  naszej  szkole odbyła się  piękna uroczystość  dedykowana  licznie  zgromadzonym  mamom. W podziękowaniu za serce, troskę w oczach i uśmiech, każde dziecko chciało jak najładniej powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć i powiedzieć: Kocham Cię, mamo...”

Najpierw najmłodsze dzieci: Motylki z przedszkola oraz Biedronki z oddziału zerowego przygotowały w prezencie dla swoich mam barwne inscenizacje i piosenki.

Potem w ślicznych strojach wystąpiły pierwszaki. Opowiedziały zebranym o tym, jak małe zwierzątka czują bliskość swoich mam.

 

 

 

 

„Kocham moją mamę za miłość, którą mnie darzy. Za to, że się mną opiekuje, rozumie mnie i wspiera
w każdej chwili...”
Najpiękniejsze zdania samodzielnie ułożyły i razem z piosenkami dedykowały swoim mamom
w „małym koncercie” dzieci z klasy II.

 

 

 

 

Mama cały rok pracuje, troszczy się o wszystko, martwi się na zapas.... Niech chociaż w tym szczególnym dniu odpocznie sobie.... Taka myśl była przesłaniem humorystycznej scenki, którą przedstawili uczniowie klasy III.

 

 

 

Nie zabrakło także upominku dla mam od szkolnej grupy tanecznej. Występ „smerfów” został nagrodzony gromkimi brawami.

Niespodziankę taneczną przygotowali również chłopcy z klasy III. Ich popisy podobały się wszystkim, ale największy zachwyt wzbudził taniec Bartka.

 

 

 

Łezka w oku zakręciła się niejednej mamie, kiedy dzieci wręczając laurki i kwiaty mocno je ściskały i całowały. Serdeczne słowa do mam skierował również Pan Dyrektor. Dodatkowych wzruszeń dostarczyła Oliwia, która zaśpiewała „Cudownych rodziców mam...”


 

 

 

Po części artystycznej, mamy spędziły miło czas na rozmowie przy kawie i ciastku.

Wszystkim mamom życzymy, by każdy dzień obfitował w tyle serdecznych słów i wspaniałych chwil, ile przyniosła im dzisiejsza uroczystość!

 

 

 

Opr. Teresa Nowak