Zajęcia otwarte dla rodziców

Dzieci z grupy „Motylki” zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte, aby pracą i zabawą pokazać jak spędzają czas podczas codziennych zajęć w przedszkolu. Spotkaliśmy się w czwartkowe przedpołudnie 15 marca. Na początek dzieci przekonały rodziców, że doskonale wiedzą do czego potrzebna jest woda w życiu roślin, zwierząt i oczywiście ludzi. Przedstawiły również mamom zasady poprawnego korzystania z zasobów wodnych.

Podczas zajęć nie tylko dzieci prezentowały swoje wiadomości. Również mamy musiały wykazać się znajomością zasad oszczędzania wody. Po swobodnych rozmowach na temat ochrony środowiska wodnego, dzieci chętnie zaprosiły swoich rodziców do pracy plastycznej pt. „Podwodny świat”. Praca ta okazała się być doskonałą zabawą zarówno dla dzieci jak i mam, bo przecież nie często możemy pracować w takich zespołach. Gdy czas pracy dobiegł końca, naszym oczom ukazały się przepiękne, barwne, pomysłowe i twórcze prace, których nie powstydził by się najznakomitszy artysta. Tym razem to dzieci wcieliły się role jury. Ponieważ każda praca była wyjątkowa, dzieci wręczyły wszystkim mamom własnoręcznie zrobione upominki, które przypominać będą czas spędzony w przedszkolu.

Ostatnie chwile spotkania spędziliśmy na rozmowach przy kawie i ciastku. Przedszkolakom słodki poczęstunek
w towarzystwie drogich mam smakował jeszcze lepiej. Rodzice chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, nie szczędząc miłych słów pod adresem przedszkola.

Było nam niezmiernie milo gościć wszystkich rodziców. Dziękujemy za udział w zajęciach.

Oprac. Iwona Mielec