W karnawale wszyscy bawią się wspaniale

Styczeń to przede wszystkim  miesiąc wesołych zabaw. Wspaniałe stroje, sala przystrojona na wzór brazylijskiego klimatu, uśmiechnięte dzieciaki i przejęci rodzice, to wszystko towarzyszyło nam  9 stycznia już od wczesnych godzin  porannych.

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili najróżniejsi bohaterowie bajkowych opowieści: królewny, wróżki, piraci, krasnoludki, był nawet cyrkowy clown, Smerfetka i wiele  innych barwnych postaci. Nawet nasze panie nie dały się od razu poznać, bo również wystąpiły w niecodziennych strojach. Dzieci z radością bawiły się  w rytmie swoich ulubionych dziecięcych przebojów oraz chętnie brały udział w różnych konkurencjach i konkursach, w których nagrodami były słodycze i upominki. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał
z twarzy ani na chwilę.

To wszystko dzięki  zgranemu duetowi: Pani Kasi i „Dziadkowi Benkowi”, którzy swoimi propozycjami zabaw doskonale trafiali w gusta małych przebierańców. Chwilę odpoczynku od karnawałowych wrażeń zapewnił pyszny obiad i słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej rozbudził apetyty na wesołą zabawę.

Tegoroczny bal karnawałowy przeszedł do historii, ale jeszcze przez długie miesiące będzie pamiętany przez naszych najmłodszych.

Opr. Iwona Mielec