Wielka scena, małych widzów – wycieczka do Teatru Groteska

Kontakt ze sztuką jest jednym z najlepszych  sposobów rozwijania zdolności dzieci, w związku z  tym postanowiłyśmy zorganizować dla naszych przedszkolaków wyjazd do prawdziwego teatru. Większość maluchów miała okazję po raz pierwszy odwiedzić teatr i uczestniczyć w spektaklu granym przez profesjonalnych aktorów.

Dnia 10 października  wcześnie rano wyruszyliśmy odkrywać nieznany dotąd dzieciom świat Teatru Groteska w Krakowie. Po długiej podróży autokarem przeszliśmy spacerkiem ulicami miasta  w stronę budynku teatralnego. Najpierw  obejrzeliśmy zgromadzone w holu afisze teatralne    rekwizyty, oraz stare, będące już na zasłużonej "aktorskiej emeryturze" lalki, marionetki, hawajki i pacynki. Następnie po okazaniu biletów zajęliśmy miejsca na widowni. Wszystko było interesujące: scena,  ogromne reflektory,  widownia. A potem rozpoczął się spektakl  pt.:„ Tygrys i kapitan Morgan”.

Dzieci  z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, którego fabułą były  przygody małego, lecz bardzo odważnego Tygryska. Nasz bohater postanowił opuścić mamę i wraz z piratami wypłynąć statkiem kapitana Morgana  w daleki świat, by  szukać tam niezwykłych przygód. Cudowne lalki, piękne dekoracje oraz wspaniały występ aktorów przeplatany licznymi piosenkami sprawiły, że spektakl ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji.  Po wesołym  i emocjonującym przedstawieniu nastąpił dalszy ciąg  radosnej zabawy w ANIKINO.

Dzieci mogły tutaj   przeżyć przygody podobne do tych, które obejrzały w teatrze,  biorąc udział w tzw. imprezie pirackiej.  Pomogli im w tym sympatyczni animatorzy, którzy przy pomocy bajkowych strojów  i kolorowego makijażu zamienili nasze dzieci w groźnych piratów i przepiękne księżniczki. Ciekawej zabawy nie było końca, ale nadszedł nieubłagany czas  powrotu . Zmęczenie po wspaniałej, lecz bardzo wyczerpującej  zabawie dało się niektórym  we znaki i dzieci…. zasnęły. Gdy dotarliśmy  do domu było już ciemno. Przedszkolaki mogły wreszcie podzielić się wrażeniami z najbliższymi.