Święto Szkoły. Dzień Dziecka 1.06.2011

Minął rok od kiedy naszej szkole zostało nadane imię księdza Jana Twardowskiego. W ciągu całego roku szkolnego pamiętamy o naszym Patronie, czego wyrazem był min. konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną czy też obchody rocznicy Jego śmierci. Szczególnym jednak dniem poświęconym pamięci księdza – poety jest dla nas 1 czerwca – dzień Jego urodzin. Jest to nasze Święto Szkoły, które obchodzimy w połączeniu z Dniem Dziecka.

Obchody tego dnia rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym celebrowaną przez księdza Bogusława Soleńskiego. Następnie zgromadziliśmy się w świetlicy szkolnej. Tu po odśpiewaniu hymnu szkoły obejrzeliśmy wspaniałą prezentację multimedialną o życiu               i twórczości księdza Twardowskiego, przeplataną wierszami i fragmentami prozy Jego autorstwa. Podniosłą ale i radosną atmosferę uzupełniły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie części poświęconej Patronowi delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem poety.

Druga część tego świątecznego dnia upłynęła na zabawach plenerowych przeplatanych różnymi konkursami. Zmęczeni uczestnicy mieli możliwość wzmocnić siły w przerwie ciepłym posiłkiem i uzupełnić kalorie słodkościami, by następnie obejrzeć występ magika, który właśnie w tym dniu zawitał do naszej szkoły. Jego występy wzbudziły ogromny aplauz i zaangażowanie dziecięcej widowni w zabawach organizowanych przez czarodzieja na scenie. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Dla uczniów klas IV – VI Samorząd Szkolny przygotował dyskotekę.

Nasza impreza dla dzieci została dofinansowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku w ramach realizacji przez tę instytucję projektu systemowego „Człowiek – najlepsza inwestycja” Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 – 2013.