W bibliotece szkolnej

Wszystkie sześciolatki doskonale wiedzą, że wkrótce już czas opuścić przedszkole i trzeba będzie zmierzyć się z prawdziwymi obowiązkami, jakie czekają na nich w szkole.

Dzieci postanowiły więc odwiedzić najpierw bibliotekę, by przy okazji również uzupełnić przedszkolną biblioteczkę o pozycje przyrodnicze związane z nową porą roku – wiosną.

Pani Małgorzata przyjęła nas bardzo ciepło i życzliwie. Wyjaśniła na początku, co należy zrobić, by móc zostać czytelnikiem i korzystać z wypożyczalni. Potem oprowadziła nas po bibliotece wskazując na książki i czasopisma nie tylko dla przedszkolaków. Przekonaliśmy się na własne oczy, że poznawanie liter i nauka czytania jest bardzo przydatna, by móc zgłębiać wszystkie te tajemnice, jakie kryją się pod pięknymi kolorowych okładkami.

Obejrzeliśmy też wystawę poświeconą patronowi naszej szkoły ks. Janowi Twardowskiemu oraz prace plastyczne naszych starszych kolegów i koleżanek.

Miłym upominkiem, a zarazem nagrodą za prawidłowo odgadnięte tytuły baśni były bajkowe malowanki, które dzieci z zapałem kolorowały. Przedszkolaki wyraziły szczerą chęć korzystania z wypożyczalni, by na razie przy pomocy dorosłych, ale już od dziś rozpocząć prawdziwą przygodę z czytaniem.

Oprac. A. Stanuszek