Spotkanie przy ognisku

Tradycją są już nasze jesienne spotkania przy ognisku. Jak co roku cała rzesza szkolna spotkała się w ogrodzie przedszkolnym aby w milej atmosferze spędzić kilka chwil. Oczywiście nie zabrakło również rodziców najmłodszych dzieci, którzy zawsze otaczają nas swoja pomocą. Czas płynął przy dźwiękach piosenek ogniskowych, które prezentowały poszczególne klasy. Przedszkolaki wystąpiły z wesołą i łatwo wpadającą w ucho piosenką „Pomidorek”, która rozbawiła wszystkich gości. W takiej atmosferze kiełbaska z ogniska smakowała wybornie, jak z najlepszej restauracji.

Poza walorem rozrywkowym tego typu imprezy integracyjne pełnią również inną bardzo istotną funkcję w procesie adaptacyjnym dziecka.

Dzieci mają okazję spotkać tu rodziców swoich kolegów a rodzice wszystkich kolegów swoich pociech. Przede wszystkim ważne jest to dla dzieci, które dopiero zaczęły uczęszczać do przedszkola. Poprzez bezpośredni kontakt z rodzicami, kolegami oraz nauczycielami, dzieci nowo przyjęte nabierają większego zaufania, komfortu emocjonalnego do samej placówki, co w dużym stopniu ułatwia ich adaptację w przedszkolu.

Opr. Iwona Mielec