Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty w Polsce, święto wszystkich nauczających i nauczanych, a w naszej szkole to również niezwykła chwila dla pierwszoklasistów. Dzisiaj bowiem złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali pasowania na pełnoprawnych uczniów. Najpierw jednak wraz z dobrą wróżką przemierzali kolejno krainy: śpiewu i tańca, pracy, miłości oraz mądrości, wykonując różnorodne zadania i wykazując się niezbędnymi dla uczniów umiejętnościami.

Po roztańczonym i rozśpiewanym występie do ślubowania na sztandar szkoły przystąpili:

Kamila Adamik

Tomasz Chudoba

Norbert Dominik

Michał Gnela

Damian Jarząbski

Gabriela Kałuża

Kamila Myszka

Agnieszka Oleksy

Julita Pasek

Angelika Sowa

Konrad Skoczeń

Magdalena Wąs

Łukasz Żak

Teraz dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek mógł już dokonać pasowania kandydatów na ucznia, a wychowawczyni p. Teresa Nowak wręczyła każdemu z nich pamiątkowy prezent.

W drugiej części uroczystości chór szkolny prowadzony przez p. Martę Adamczyk pięknie „wyśpiewał życzenia” dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Rodzice i uczniowie złożyli podziękowania i kwiaty pedagogom, a dyrektor szkoły wręczył nagrody pp. Marcie Adamczyk i Małgorzacie Tobole.

Opr. M.Toboła