Dzień Ziemi

24 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie kl. IV i V przygotowali bajkę ekologiczną pt. „Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków”. Była to krótka i wesoła historia siedmiu krasnali, których Królowa Bajek przeniosła za karę do lasu Zielonego Kapturka. W bajce krasnale nie postępowały odpowiednio, były małymi brudaskami, które nie szanowały ani siebie, ani przyrody. Zielony Kapturek miał za zadanie przypomnieć im jak dbać o własną higienę, najbliższą okolicę oraz otaczającą przyrodę.

Zabawna historia zakończyła się szczęśliwie, a nam przypomniała, że Ziemię mamy tylko jedną dlatego powinniśmy szczególnie o nią dbać, m.in. poprzez segregację odpadów oraz wykorzystanie surowców wtórnych w procesie recyklingu.

Opracowała: Paulina Szewczyk