O Wielkanocy językiem poezji

10 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Dobrocieszu odbył się II Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej pt. „Wielkanoc w oczach poetów". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. bp Stanisław Salaterski - biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, ks. dr Andrzej Jasnos - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Bogusław Kamiński - wójt gminy Iwkowa. W szranki w dwóch kategoriach (kl. 4-5 oraz kl. 6-8) stanęło 40 uczestników ze szkół podstawowych leżących na terenie dekanatu Czchów. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Górak i Antonina Wiśniewska (kl.5) oraz Wiktoria Malinowska i Izabela Sowa (kl.7), która recytowała wiersz Z. Herberta „Domysły na temat Barabasza” i otrzymała nagrodę specjalną Księdza Dziekana Mariusza Żuczka. Po części konkursowej uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia z Domosławic, której filia znajduje się w Dobrocieszu, dali krótki koncert.

Oprac. E. Matus