I znowu do szkoły

Wyjątkowo późno, bo 4 września, zaczęliśmy nowy rok szkolny. Trudno jednak znaleźć kogoś, kto by narzekał z tego powodu, w końcu wakacje były o 3 dni dłuższe! Jednak to, co dobre, szybko się kończy, więc i powrót do szkolnej rzeczywistości w końcu nastąpił.

Zgodnie ze szkolną tradycją rozpoczęliśmy kolejny rok, uczestnicząc w mszy św., a po jej zakończeniu spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie obecnych powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Wojtas, uczennica kl. 6. Wśród zebranych znalazł się gość specjalny- zastępca wójta mgr inż. Janusz Filip, który wręczył panu Zbigniewowi Stanuszkowi akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lewniowej, a pani Paulinie Szewczyk akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Tego dnia miał miejsce jeszcze jeden wyjątkowy moment, ponieważ okazało się, że troje pedagogów świętuje jubileusze pracy zawodowej. W gronie tym znaleźli się: pani Marta Mikołajek pracująca z dziećmi i młodzieżą 20 lat, ks. Mirosław Żuchowski  (25 lat) oraz pani Aldona Bach (40 lat). Dyrektor gratulował Jubilatom wytrwałości i cierpliwości, a także życzył kolejnych lat owocnej pracy zawodowej, oczywiście spędzonych w murach naszej szkoły. Kończąc część oficjalną, skierował ciepłe słowa zarówno do grona pedagogicznego, jak i uczniów oraz ich rodziców.

Co dalej? Nie trzeba być wróżką, by odpowiedzieć na to pytanie: nauka (nie zawsze przyjemna) i zabawa (zazwyczaj przyjemna), jednym słowem ŻYCIE.

Oprac. E. Matus