Pasowanie na czytelnika

Biblioteka szkolna gościła kolejny rocznik pierwszoklasistów – kandydatów na pełnoprawnych czytelników. Do uroczystości pasowania przygotowywali się oni już wcześniej systematycznie uczęszczając na zajęcia biblioteczne, a także wykonując pod okiem pani wychowawczyni prace plastyczne pt. „Moja pierwsza książka”, które przynieśli i zaprezentowali dziś w bibliotece.

W nagrodę obejrzeli „Balladę o znudzonej królewnie”. Wykazali się również świetną znajomością bajek i baśni rozpoznając występujące w nich postacie i rekwizyty.

Rozwiązywali także zagadki tematyczne oraz ślubowali szanować książki i przestrzegać zasad obowiązujących dobrego czytelnika.

W pełni zasłużyli więc na ten tytuł i zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomiki i zakładki.

Uroczystość pasowania na czytelnika (przedstawienie, rekwizyty, zakładki) przygotowali w tym roku członkowie szkolnego koła dziennikarskiego i Miłośnicy Książki.

Opr. Małgorzata Toboła