Dzień Pieczonego Ziemniaka

1.10.2009 r. Dzień Pieczonego Ziemniaka

1 października Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Pieczonego Ziemniaka. Najpierw czteroosobowe drużyny uczniów z klas IV – VI uczestniczyły w quizie wiedzy o Lewniowej. Pytania dotyczyły głównie historii naszej parafii i kościoła. Po emocjonującej walce wszystkie drużyny zasłużyły na nagrodę.

Młodsi uczniowie klas I – III odgadywali różne ciekawe zagadki oraz uzupełniali fragmenty wierszy.

Były też „ziemniaczane” konkursy w kategorii: najcięższy, najdziwniejszy i najdłuższy kartofel. Najcięższego ziemniaka przyniosła Paulina Brzęk z klasy IV, najdziwniejszego Monika Rabijasz z klasy V, a najdłuższego – Natalia Stanuszek z klasy II. Zwyciężczynie zostały nagrodzone.

Po zakończeniu konkursów wyszliśmy przed szkołę, gdzie już płonęły ogniska. Tu, na zakończenie dnia, piekliśmy kiełbaski.

Kasia C., Dominika S., Natalia D., Patryk S.