W gabinecie pielęgniarki szkolnej

     Higiena na co dzień jest bardzo ważnym elementem dbania o zdrowie, o czym przypomniała wszystkim dzieciom Pani Maria, nasza szkolna pielęgniarka podczas wizyty sześciolatków w jej gabinecie.Dzieci z uwagą słuchały opowiadania o pracy pielęgniarki oraz wyposażeniu gabinetu lekarskiego i apteczki szkolnej. Następnie z ochotą poddawały się drobnym „zabiegom” oraz mierzeniu i ważeniu. W nagrodę za odwagę każdy otrzymał dyplom dzielnego pacjenta.
  W drodze powrotnej korytarzem szkolnym starszaki  wraz  z wychowawczynią zatrzymały się przed tablicą informacyjną przedstawiającą szczegółowe  zasady mycia rąk, by  raz jeszcze utrwalić je, przećwiczyć i pamiętać
o częstym ich stosowaniu.
                                                                                        Opracowała: A. Stanuszek