Wszystko milsze jest, lepsze, ciekawsze,
kiedy w domu ma się na zawsze,
dobrego, kochanego Dziadka
 i najukochańszą Babcię...

Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe... Niewątpliwie takim świętem jest Dzień Babci i Dziadka, który w naszej szkole obchodzony jest wyjątkowo uroczyście. Ta niezwykle miła, a zarazem wzruszająca i bliska sercu każdego wnuka i wnuczki uroczystość, odbyła się w tym roku 25 stycznia. Zaproszeni Goście i tym razem nie zawiedli. Przybyli bardzo licznie, ponad 200 osób wypełniło po brzegi pięknie udekorowaną salę gimnastyczną.
  Oprócz Seniorów, swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek,  Przewodniczący Rady Gminy Gnojnik Paweł Prus, Radna powiatu brzeskiego Ewa Cierniak - Lambert, Radni Gminy Gnojnik Mieczysław Ząbkowski i Henryk Myszka, Kierownik Referatu Oświaty w Gnojniku Stanisław Stańczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku Renata Krakowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Stanisław Lambert, Sołtys wsi Artur Seniuk, Instruktor świetlicy w Lewniowej  Bogumiła Sacha.
  Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek, który powitał zebranych Gości i złożył serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Następnie oddał głos najmłodszym dzieciom, które z niecierpliwością czekały, by przedstawić na scenie swoje talenty aktorskie. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała przedszkolaków, które pięknie deklamowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i spontanicznie tańczyły. Później sceną zawładnęli uczniowie z klas I - III prezentując humorystyczne scenki, zabawne skecze, piosenki i tańce. Wszystko po to, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. To przecież od nich otrzymują wiele ciepła i dobra, za które trzeba podziękować. Dopełnieniem tych podziękowań były piękne kolędy w wykonaniu grupy dziewcząt ze starszych klas, a na koniec  głośne „100 lat...!” dedykowane przybyłym Seniorom. Zaprezentowany przez dzieci program artystyczny nagrodzony został przez publiczność słowami pochwały i gromkimi brawami.
  W dalszej części uroczystości,  Babcie i Dziadkowie zostali ugoszczeni obiadem i pysznym ciastem przygotowanym przez Radę Rodziców. Podczas biesiadowania panowała wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Czas upływał na rozmowach i wspomnieniach oraz wspólnym kolędowaniu. Jak zawsze, o oprawę muzyczną spotkania zadbał Pan Benedykt Szczepański i Pani Katarzyna Gnela.
  Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Seniorzy ze wzruszeniem dziękowali za miło spędzone chwile.

Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy długich lat życia w zdrowiu!
Codziennie  dużo radości i słońca...Wszystkiego najlepszego bez końca!

Dziękujemy Gościom za przybycie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego,
by ta uroczystość była niezapomniana, wyjątkowa...

Teresa Nowak