Rok szkolny 2013/2014

Ogniska pożegnalne maluszków i starszaków

 

 

Ostatnie dni czerwca to dla wszystkich dzieci czas oczekiwania na zasłużone wakacjach,  a dla najstarszych przedszkolaków czas pożegnania się z przedszkolem.

Dnia 12 czerwca „Motylki” wraz ze swoimi  rodzicami po raz kolejny już spotkały się przy wspólnie zorganizowanym ognisku.  Tym razem zebraliśmy  się terenie stadionu,  gdzie wszyscy smażyli kiełbaski i toczyli ciekawe rozmowy . Nie lada wyzwaniem było upieczenie kiełbaski na patyku całkowicie samodzielnie, bez żadnej pomocy rodzica. Najbardziej zadowolone ze spotkania były dzieci, którym energii nie zabrakło do samego końca i na wszystkich buziach gościł słoneczny, szeroki uśmiech, zwłaszcza podczas zabaw ruchowych proponowanych przez wychowawcę.

W tym samym dniu również dzieci z oddziału „Biedronki” spotkały się przy strzelających polanach i skwierczących kiełbaskach, by jeszcze raz usiąść we wspólnym gronie i powspominać.  Dzięki  gościnności Państwa Zelków,  Starszaki wesoło spędziły czas nie tylko przy ognisku, ale również bawiąc się najpierw na pachnącej sianem łące pod laskiem, a potem na podwórku, gdzie czekało na dzieci moc atrakcji. Miło było  po intensywnym ruchu  posiedzieć w cieniu na kocykach i częstować się słodyczami.

Trochę ze smutkiem, trochę z rozżaleniem, ale bardzo wzruszeni  i pełni miłych  wspomnień żegnamy się z ukochanym misiem i laleczką. Ze smutkiem opuszczamy mury przedszkolne, by we wrześniu  spotkać się już w towarzystwie zupełnie nowych kolegów.

Opracowała: Iwona Radecka