Rok szkolny 2012/2013

Ogniska pożegnalne

 

„Jak po torach pędzi pociąg,

my szukamy swoich dróg.

Może gdzieś na stacji PRZYJAŹŃ

kiedyś spotkamy się znów…”

 

Czerwiec to miesiąc, w którym witamy długo oczekiwane lato, ale również jest to  czas pożegnania z ukochanym misiem, Panią i bliskimi kolegami. Jak co roku staramy się, aby ten czas spędzony w przedszkolu szczególnie zapadł wychowankom w pamięci. Dlatego spotykamy się przy wspólnym ognisku, by jeszcze raz powspominać mijające bezpowrotnie chwile.

Starszaki 100% -ową frekwencją odpowiedziały na zaproszenie mamy Radzia Klęka i na posesji jego rodziców i dziadków spędziły aktywnie czas zajadając się  pysznościami przygotowanymi przez gospodarzy. Niezwykle smakowała kiełbaska z grilla w otoczeniu pięknych krzewów i roślin, które zachwycały dzieci swoim  urokiem. Choć zabawa trwała w najlepsze, niestety czas nieubłaganie mijał i trzeba było wracać do przedszkola. Nie mniejszą zresztą frajdą było maszerowanie w promieniach czerwcowego słońca z uśmiechem na twarzy i pełnym brzuszkiem.

 

 

Grupa Motylków wykorzystując przepiękną, upalną pogodę spotkała się w ogrodzie przedszkolnym wraz ze swoimi rodzicami, by tu spędzić miłe chwile kończącego się roku szkolnego, na zabawach, przy wtórze dziecięcej muzyki i skwierczeniu pieczonej kiełbaski. Nie lada frajdą było samodzielne pieczenie kiełbasek na patyku, prowadząc wesołe pogawędki  z kolegami. Odgłosy świetnej zabawy dało się słyszeć chyba w najodleglejszych zakątkach Lewniowej.

 

 

No cóż każde dobre chwile mają swój kres, lecz wiadomo, że „coś się musi skończyć żeby zacząć mogło się coś…”

Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Klęk za miłe przyjęcie dzieci 6 –letnich oraz wszystkim rodzicom dzieci 4-5 letnich za przybycie oraz pomoc w organizacji ogniska.

 

Opracowała: Iwona Mielec