Rok szkolny 2011/2012

Spotkanie z wiosną

 

Wiosno, wiosno, nie zapomnij o nas-

każda trawka chce być już zielona.

Gdybyś zapomniała – inną droga poszła,

zima by została mroźna”(…)

 

 

Tymi słowami lewniowskie przedszkolaki zapraszały, jak co roku… wiosnę, by na dobre zagościła – najpierw
w naszym przedszkolu, a potem oczywiście też w budzącej się do życia przyrodzie.

Pierwszy dzień tej najbardziej chyba oczekiwanej pory roku, dzieci spędziły bardzo twórczo i aktywnie. Już na tydzień wcześniej, kiedy otrzymały list od Pani Wiosny, w którym zapowiedziała swoje przybycie, rozpoczęły przygotowania. Każda grupa miała za zadanie nauczyć się wiosennej piosenki. „Starszaki” dodatkowo podjęły się  przygotowania przedstawienia dla młodszych kolegów pt. „Znaki wiosny”. Wszyscy spisali się na medal. Teatrzyk bardzo się spodobał zarówno „maluszkom”, jak i zaproszonym na tę okazję pierwszakom.

 

 

 

Prezentowane w grupach piosenki też przypadły Pani Wiośnie do gustu. Dzieci w nagrodę otrzymały od niej „kwiatowe bilety” na bal. Wesołe tańce i pląsy przy muzyce odzwierciedlały charakter nowej pory roku. Przedszkolaki wraz z Wiosną naśladowały ruchem: drzewa na wietrze, motylki, kaczuszki, ptasie zwyczaje.

 

 

 

Potem „maluszki” ze „starszakami” w kilkuosobowych grupkach przystąpiły do zadań plastycznych. Po skończonej pracy, wszyscy przyznali, że zgodne współdziałanie przynosi wiele radości, satysfakcji i pożytku, a efekty tych  działań widoczne są na zdjęciach i zdobią przedszkolny korytarz.

 

 

 

 

Oprac. A. Stanuszek