2017/2018

„Nie obejdzie się bez misia”

      Obchody Dnia Pluszowego Misia w tym roku szkolnym trwały aż dwa dni i odbyły się 29 listopada i 1 grudnia. Jako pierwsi zostali zaproszeni do biblioteki najmłodsi – przedszkolaki i dzieci z „zerówki”, w kolejnym dniu przybyły pierwszaki i uczniowie klasy drugiej. 

       Wszyscy świetnie się bawili, ale również uczyli. Najpierw dzieci z uwagą wysłuchały historii pluszowego misia, następnie
z wielką radością obejrzały prezentację ukazującą ich ulubieńców, czyli misie – bohaterów książek i bajek telewizyjnych. Okazało się, że  nie wszystkie  dzieci znają misia Colargola, za to panie uczące pamiętają tę bajkę doskonale. Dzieci ze skupieniem słuchały nie tylko wierszy o perypetiach bajkowych misiów, ale również informacji o prawdziwych misiach – czyli niedźwiedziach brunatnych. Konkurs wiedzy o życiu niedźwiedzi brunatnych każda z grup zaliczyła na szóstkę. Czas był wypełniony nie tylko zdobywaniem wiedzy, ale przede wszystkim zabawą i konkursami. Dzieci zdobywały przeróżne sprawności, uczestnicząc w minikonkursach, np. „Miodowe zagadki” , „Sprawne łapki”, „Misiowe smaki i zapachy”. Dopełnieniem fantastycznej atmosfery, jaka panowała podczas spotkania, były piosenki  i zabawy taneczne. Na koniec każde dziecko  otrzymało coś słodkiego.

      Takie spotkania są wspaniałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim od najmłodszych lat zaszczepiają dzieciom zamiłowanie do czytania książek.

Opr. Marta Adamczyk