2016/2017

Tenis na medal w gminie

Uczniowie reprezentowali szkołę w rozgrywkach w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Uszwi. Wśród uczniów gimnazjum najlepiej wypadli: Dawid Cecuga (II miejsce), Wojciech Konstanty (V miejsce) i Bartłomiej Kornaś ( VI miejsce).  W zawodach powiatowych najlepszy okazał się Bartłomiej Kornaś. Tym samym awansował do rozgrywek rejonowych.

Szkołę podstawową reprezentowali: Jakub Konstanty i Szymon Wąs. Drużynowo Lewniowa znowu okazała się najlepsza, a indywidualnie Jakub Konstanty zajął II miejsce. Gratulujemy  zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 Opr. Małgorzata Czernecka

Biblioteczne konkursy plastyczne rozstrzygnięte

 

   W połowie grudnia rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne organizowane pod patronatem biblioteki szkolnej. Na ich wyniki z niecierpliwością czekali ci, którzy wykonali prace konkursowe.  

  Celem obu konkursów było przede wszystkim:

 • rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie znajomości bajek i baśni,
 • propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
 • promocja biblioteki szkolnej,
 • kształtowanie wrażliwości estetycznej i kreatywności dzieci,
 • rozwijanie umiejętności plastycznych,
 • promowanie dziecięcej twórczości plastycznej.

   Pierwszy z konkursów ph.„W krainie czarów i dziwów” był adresowany do uczniów klas I – III. Wzięło w nim udział 12 dzieci  pierwszego  etapu  edukacyjnego. Zadaniem  uczestników  było  wykonanie  kukiełki  wybranej  postaci  bajkowej zgodnie z przyjętym regulaminem. Zwycięzcami w tym konkursie zostali, zdobywając:

I  miejsce: Klaudia Niedziocha z kl. IIIa – 120 pkt.

II miejsce: Karol  Klimek z kl. II - 119 pkt.

III miejsce: Emilia Kołdras  z kl. II - 113 pkt.


Drugi z konkursów „ Bierz i czytaj” był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Starsi uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat promujący czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Bardzo dobrze z tym zadaniem poradziło sobie 7 uczestników. A poziom był tak wyrównany, że jury nagrodziło aż 5 uczniów.  Oto laureaci i uzyskane przez nich miejsca:

I miejsce :

 • Magdalena Gagatek z kl. V – 114 pkt.
 • Szymon Wąs z kl. V – 114 pkt.

II miejsce :  

 • Aleksandra Gagatek z kl. VI – 111 pkt.

III miejsce:

 • Natalia Śliwińska z kl. VI – 106 pkt.
 • Natalia Pławecka  z kl. V – 106 pkt.

  Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzę, by z równie wielkim zapałem sięgali po każdą książkę.

Opr. Marta Adamczyk

Przyjęcie uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej

 

   O tym, że na ostatnim piętrze budynku naszej szkoły mieści się biblioteka, uczniowie klasy I wiedzą już dawno. Wiedzą też, że jest to miejsce, gdzie mieszkają księżniczki, wróżki i inne zaczarowane postacie. Wiedzą , że wystarczy wypożyczyć książkę na kilka dni do domu, aby przeżyć przygodę z ulubionym bohaterem. Pani Marta, która już dobrze zna pierwszaków, zawsze właściwie doradzi, bo wie komu spodoba się baśń o Kopciuszku a kto czeka na najnowszego Franklina. To właśnie są powody, dla których najmłodsi uczniowie od września często odwiedzają szkolną książnicę. Jednak dopiero  niedawno stali się pełnoprawnymi jej użytkownikami.

   15 grudnia w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W wydarzeniu tym wzięli również udział przybyli  rodzice  oraz  pan  dyrektor.  Odwagi  i  potrzebnej  otuchy  swoim  przejętym  uczniom  dodawała  wychowawczyni. Z przedszkola przyfrunęły Motylki i Biedronki, aby towarzyszyć swym starszym kolegom w ważnym dla nich wydarzeniu. Natomiast uczniowie klasy V i VI wcielili się w role książkowych postaci i przygotowali przedstawienie pt: „W świecie książek”. Wierszem i piosenką pouczali o wartościach jakie niesie ze sobą czytanie książek.

   W dalszej części spotkania nowi użytkownicy biblioteki musieli pochwalić się znajomością bajek i postaci literackich. Swój egzamin zdali doskonale, czym udowodnili, że są godni nosić miano prawdziwego czytelnika. Dlatego dyrektor wręczając pamiątkowe dyplomiki, dokonał uroczystego pasowania.

   Społeczność szkolna dołącza się do gratulacji i życzy, aby nowi czytelnicy każdego dnia pamiętali o słowach, które widnieją na ich dyplomach: „Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

Opr. Katarzyna Konicz

Obchody „Dnia Pluszowego Misia” w bibliotece szkolnej

 

        Obchody „Dnia Pluszowego Misia” odbyły się w tym roku szkolnym 2 grudnia 2016 roku, a więc z kilkudniowym opóźnieniem. Niemniej jednak radość uczestników spotkania była ogromna. Najpierw do biblioteki przybyły dzieci oddziału przedszkolnego, a następnie do wspólnej zabawy zostali zaproszeni ich młodsi koledzy. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie, a każde z nich mogło wykazać się swoimi umiejętnościami w wielu dziedzinach. Dla nich to bowiem przygotowano wiele konkursów, np. ze znajomości postaci bajkowych, z wiedzy na temat życia niedźwiedzi, ze znajomości filmów, których bohaterami są misie. Najwięcej emocji dostarczył dzieciom konkurs, gdzie musiały wykazać się sprawnością manualną oraz ruchową, zdobywając kolejne punkty  w konkursie „ jestem jak sprawny miś”. Był też czas na słuchanie piosenek  oraz  tekstów  literackich  o  ulubionych  przyjaciołach  dzieci,  czyli  o  misiach.  Nie mogło zabraknąć zabaw ze śpiewem i tańcem, takich jak „Stary niedźwiedź” oraz tańca w rytm piosenki „ Jadą, jadą misie”. Spotkanie było nie tylko wyśmienitą okazją do wspólnej zabawy, ale stało się również sposobem do „zaprzyjaźnienia się przedszkolaków z biblioteką szkolną”.

Opr. Marta Adamczyk

Spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller

 

       Pod koniec września kilkuosobowa gromadka uczniów naszej szkoły udała się do Centrum Kultury w Gnojniku na szczególne spotkanie. Bowiem tego pięknego, jesiennego dnia gościła tam znana i lubiana autorka książek dla dzieci pani Ewa Stadtmüller. Spotkanie autorskie przebiegło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze, bo trzeba przyznać, że pani Ewa potrafi zaciekawić i ująć młodego czytelnika, jak mało kto. Poczytna autorka literatury dziecięcej prezentowała swoje utwory. Wykorzystywała przy tym różnego rodzaju rekwizyty, co sprawiało, że jej przekaz był bardzo atrakcyjny dla młodych słuchaczy. Chętnie dzieliła się swoją fascynacją związaną z czytaniem książek i opowiadała o swojej pracy. Młodzi czytelnicy nie tylko uważnie słuchali, ale też włączali się w rozmowę, zadając liczne i różnorodne pytania. Po spotkaniu pozostały nie tylko niezapomniane  wrażenia,  ale  również  autografy,  które  bardzo  chętnie  rozdawała  autorka.  Do  domów  wróciliśmy bogatsi o przekonanie, że czytanie książek może być nie tylko przygodą, ale też prawdziwą pasją.

Opr. Marta Adamczyk