„Mistrzowie pięknego czytania 2019 wyłonieni”

W Tygodniu profilaktyki w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania ph. „ W świecie dobrych wartości”.  Chętni uczniowie  z  klas  IV – VIII  wykazywali  się  umiejętnością  pięknego  czytania  i  właściwej  interpretacji  tekstów  literatury  pięknej, w których przedstawiono bohaterów prezentujących dobre wartości, tj. miłość, dobroć, życzliwość, wzajemna pomoc, patriotyzm, altruizm i inne.
Najpierw uczniowie  prezentowali  wybrany i przygotowany przez siebie tekst, a następnie losowali tekst przygotowany przez komisję konkursową. Wszyscy uczestnicy podeszli do zadania z wielką odpowiedzialnością i sumiennością. A ponieważ wszyscy starali się najlepiej jak potrafili, toteż jury, choć bardzo zadowolone z poziomu prezentacji tekstów, miało niezwykle trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Różnice punktowe były naprawdę niewielkie, a kilku uczniów uzyskało tę samą liczbę punktów.
Po raz pierwszy odstąpiono od przyznania trzech pierwszych miejsc,  wyłoniono czterech laureatów, którymi zostali:
Julia Okaz z kl. V, Milena Zelek z kl. V, Magdalena Gagatek z kl. VII,  Magdalena Cieśla z kl. VII.
Laureatom i wszystkim biorącym udział w konkursie  gratulujemy umiejętności pięknego czytania i zachęcamy do systematycznego czytania książek oraz do udziału przyszłorocznym konkursie o tytuł mistrza pięknego czytania.
                                                                                                                                                      Oprac. Marta Adamczyk