Pasowanie na czytelnika 2019

26 marca 2019 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak dokonano  włączenia  pierwszoklasistów  w  poczet  czytelników  naszej  biblioteki,  zaproszono  ich  do  niezwykłej krainy bajki i baśni.
Dla młodszych kolegów przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem bibliotekarza. Na scenie kolejno pojawiały się następujące  postaci z bajek : Prosiaczek, Ali Baba,  Kopciuszek, Pszczółka Maja, Koziołek Matołek, Królewna Śnieżka, Kot w butach, Pocahontas, Pinokio, Czerwony Kapturek, Brzydkie Kaczątko, Jaś i Małgosia, Baba Jaga i Księżniczka na ziarnku grochu.
Każda z postaci chciała przekazać coś ważnego, udzielić cennych rad i pouczeń. Piątoklasiści przebrani w piękne stroje starali się ukazać, że miłość, dobroć, przyjaźń, wzajemna pomoc, życzliwość, delikatność, wrażliwość, skromność, odwaga, szacunek dla natury, prawdomówność, posłuszeństwo rodzicom są bardzo ważnymi wartościami w życiu każdego człowieka, a bogactwo wcale szczęścia nie daje. Zachęcali do rozwijania swoich talentów i przestrzegali przed zazdrością i zawiścią, które niszczą człowieka i popychają do złych czynów. Ten barwny korowód bajkowych postaci przeniósł wszystkich zebranych  w świat dobrych wartości. Całe przedstawienie było okraszone pięknymi piosenkami.
     Następnie głos zabrali uczniowie klasy I, którzy wierszem i piosenką  ukazali zalety płynące z czytania książek, zapewniając , że książka to „prawdziwy przyjaciel człowieka, który za darmo nauk  ważnych udziela”. Tym przekonali zebranych, że zasługują na miano czytelnika naszej biblioteki.
Po uroczystym ślubowaniu otrzymali z rąk dyrektora szkoły  - p. Zbigniewa Stanuszka dyplomy pasowania na czytelnika, zostali również obdarowani upominkiem -  książeczką.
                                                                                                                                                     Oprac. Marta Adamczyk