„Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Po  raz  drugi  uczniowie  naszej  szkoły  wzięli  udział  w  konkursie  plastycznym  organizowanym  przez  Kasę   Rolniczego  Ubezpieczenia  Społecznego.  Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz zwrócenie uwagi na czynności szczególnie niebezpieczne związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”  i miała na celu uwrażliwić dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w kontakcie z urządzeniami i maszynami pracującymi w gospodarstwie rolnym.
                                                                                                                                                        Oprac. Marta Adamczyk