„SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA” - „Głosimy Dobą Nowinę"

Pod takim hasłem odbyło się tegoroczne kolędowanie misyjne, w które po raz osiemnasty włączyli się młodzi z naszej parafii.
     Głównym powodem, dla którego dzieci i młodzież opuszczają ciepłe i pełne gości domy w okresie świątecznym,  jest chęć dzielenia się z innymi Dobrą Nowiną o narodzeniu Zbawiciela. Odwiedzając rodziny naszej parafii, kolędnicy misyjni niosą radość , że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”.
Przypominają przy tym prawdę, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby Dobra Nowina dotarła aż po krańce świata. Jesteśmy również zobowiązani do czynnej miłości bliźniego, która wyraża się m. in. w trosce o poprawę warunków materialnych tych, którzy cierpią z powodu głodu, nędzy, niedostatku.
Zebrane przez kolędników misyjnych ofiarywesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu PDMD.”
      W
szystkim kolędnikom oraz ich rodzicom bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu kolędy misyjnej w parafii, a rodzinom za otwartość, życzliwość i hojność.
                                                                                                                                              Oprac. Marta Adamczyk