Biblioteczne konkursy plastyczne rozstrzygnięte

W połowie grudnia rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne organizowane pod patronatem biblioteki szkolnej. Na ich wyniki z niecierpliwością czekali ci, którzy wykonali prace konkursowe.

Celem obu konkursów było przede wszystkim:

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie znajomości bajek i baśni,
  • propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
  • promocja biblioteki szkolnej,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej i kreatywności dzieci,
  • rozwijanie umiejętności plastycznych,
  • promowanie dziecięcej twórczości plastycznej.

Pierwszy z konkursów ph.„W krainie czarów i dziwów” był adresowany do uczniów klas I – III. Wzięło w nim udział 12 dzieci  pierwszego  etapu  edukacyjnego. Zadaniem  uczestników  było  wykonanie  kukiełki  wybranej  postaci  bajkowej zgodnie z przyjętym regulaminem. Zwycięzcami w tym konkursie zostali, zdobywając:

I  miejsce: Klaudia Niedziocha z kl. IIIa – 120 pkt.

II miejsce: Karol  Klimek z kl. II - 119 pkt.

III miejsce: Emilia Kołdras  z kl. II - 113 pkt.

Drugi z konkursów „ Bierz i czytaj” był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Starsi uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat promujący czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Bardzo dobrze z tym zadaniem poradziło sobie 7 uczestników. A poziom był tak wyrównany, że jury nagrodziło aż 5 uczniów.  Oto laureaci i uzyskane przez nich miejsca:

I miejsce :

• Magdalena Gagatek z kl. V – 114 pkt.
  • Szymon Wąs z kl. V – 114 pkt.

II miejsce :

• Aleksandra Gagatek z kl. VI – 111 pkt.

III miejsce:

• Natalia Śliwińska z kl. VI – 106 pkt.
  • Natalia Pławecka  z kl. V – 106 pkt.

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzę, by z równie wielkim zapałem sięgali po każdą książkę.

Opr. Marta Adamczyk