Przyjęcie uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej

O tym, że na ostatnim piętrze budynku naszej szkoły mieści się biblioteka, uczniowie klasy I wiedzą już dawno. Wiedzą też, że jest to miejsce, gdzie mieszkają księżniczki, wróżki i inne zaczarowane postacie. Wiedzą , że wystarczy wypożyczyć książkę na kilka dni do domu, aby przeżyć przygodę z ulubionym bohaterem. Pani Marta, która już dobrze zna pierwszaków, zawsze właściwie doradzi, bo wie komu spodoba się baśń o Kopciuszku a kto czeka na najnowszego Franklina. To właśnie są powody, dla których najmłodsi uczniowie od września często odwiedzają szkolną książnicę. Jednak dopiero  niedawno stali się pełnoprawnymi jej użytkownikami.

15 grudnia w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W wydarzeniu tym wzięli również udział przybyli  rodzice  oraz  pan  dyrektor.  Odwagi  i  potrzebnej  otuchy  swoim  przejętym  uczniom  dodawała  wychowawczyni. Z przedszkola przyfrunęły Motylki i Biedronki, aby towarzyszyć swym starszym kolegom w ważnym dla nich wydarzeniu. Natomiast uczniowie klasy V i VI wcielili się w role książkowych postaci i przygotowali przedstawienie pt: „W świecie książek”. Wierszem i piosenką pouczali o wartościach jakie niesie ze sobą czytanie książek.

W dalszej części spotkania nowi użytkownicy biblioteki musieli pochwalić się znajomością bajek i postaci literackich. Swój egzamin zdali doskonale, czym udowodnili, że są godni nosić miano prawdziwego czytelnika. Dlatego dyrektor wręczając pamiątkowe dyplomiki, dokonał uroczystego pasowania.

Społeczność szkolna dołącza się do gratulacji i życzy, aby nowi czytelnicy każdego dnia pamiętali o słowach, które widnieją na ich dyplomach: „Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

Opr. Katarzyna Konicz