Obchody „Dnia Pluszowego Misia” w bibliotece szkolnej

Obchody „Dnia Pluszowego Misia” odbyły się w tym roku szkolnym 2 grudnia 2016 roku, a więc z kilkudniowym opóźnieniem. Niemniej jednak radość uczestników spotkania była ogromna. Najpierw do biblioteki przybyły dzieci oddziału przedszkolnego, a następnie do wspólnej zabawy zostali zaproszeni ich młodsi koledzy. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie, a każde z nich mogło wykazać się swoimi umiejętnościami w wielu dziedzinach. Dla nich to bowiem przygotowano wiele konkursów, np. ze znajomości postaci bajkowych, z wiedzy na temat życia niedźwiedzi, ze znajomości filmów, których bohaterami są misie. Najwięcej emocji dostarczył dzieciom konkurs, gdzie musiały wykazać się sprawnością manualną oraz ruchową, zdobywając kolejne punkty  w konkursie „ jestem jak sprawny miś”. Był też czas na słuchanie piosenek  oraz  tekstów  literackich  o  ulubionych  przyjaciołach  dzieci,  czyli  o  misiach.  Nie mogło zabraknąć zabaw ze śpiewem i tańcem, takich jak „Stary niedźwiedź” oraz tańca w rytm piosenki „ Jadą, jadą misie”. Spotkanie było nie tylko wyśmienitą okazją do wspólnej zabawy, ale stało się również sposobem do „zaprzyjaźnienia się przedszkolaków z biblioteką szkolną”.

Opr. Marta Adamczyk