Spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller

Pod koniec września kilkuosobowa gromadka uczniów naszej szkoły udała się do Centrum Kultury w Gnojniku na szczególne spotkanie. Bowiem tego pięknego, jesiennego dnia gościła tam znana i lubiana autorka książek dla dzieci pani Ewa Stadtmüller. Spotkanie autorskie przebiegło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze, bo trzeba przyznać, że pani Ewa potrafi zaciekawić i ująć młodego czytelnika, jak mało kto. Poczytna autorka literatury dziecięcej prezentowała swoje utwory. Wykorzystywała przy tym różnego rodzaju rekwizyty, co sprawiało, że jej przekaz był bardzo atrakcyjny dla młodych słuchaczy. Chętnie dzieliła się swoją fascynacją związaną z czytaniem książek i opowiadała o swojej pracy. Młodzi czytelnicy nie tylko uważnie słuchali, ale też włączali się w rozmowę, zadając liczne i różnorodne pytania. Po spotkaniu pozostały nie tylko niezapomniane  wrażenia,  ale  również  autografy,  które  bardzo  chętnie  rozdawała  autorka.  Do  domów  wróciliśmy bogatsi o przekonanie, że czytanie książek może być nie tylko przygodą, ale też prawdziwą pasją.

Opr. Marta Adamczyk